close
България

Тонове сладолед с всякакви вкусове и цветове ви очакват в Бургас до неделя

1

И тази година Община Бургас и Младежки културен център ви предоставят неповторимата възможност буквално да се насладите на второто издание на Фестивал на сладоледа. В зоната за свободен достъп на Пристанището, до Магазия 1, ще откриете много игри, забавления, арт ателиета и, разбира си, сладоледени изкушения с многообразие от екзотични вкусове. Участващите фирми са приготвили кулинарни предизвикателства и изненади за жителите и гостите на града.

В обособената зона на събитието са разположени шатри, като във всяка от тях има различни производители и дистрибутори на сладоледени изделия. Ето ги и участниците тази година: Pozzeti Gelato, Yellow cat gelato – град Поморие, Raffy ice cream, Delice ice cream, сладкарска верига „Роза“, сладоледи „Нестле“ и сладоледи „Cremona”.

Фестивалът се осъществява в рамките на Сладоледения уикенд – част от програмата тематични уикенди, които Община Бургас организира заедно с местния бизнес и културни организации, за да бъде градът по-интересен за своите гости.

Тук можете да се информирате за събитието във Facebook:

https://www.facebook.com/events/2337571056378639

Програма на Фестивал на сладоледа – 22.07 – 25.07.2021 г.

23 юли /петък/ 2021 г.

10:00 – 21:00 ч.

Сладоледеното градче е отворено за любители на ледените изкушения

18:00 – 20:00 ч.

Арт работилници

 

24 юли /събота/ 2021 г.

10:00 – 21:00 ч.

Сладоледеното градче е отворено за любители на ледените изкушения

10:00 – 12:00 ч.

Арт работилници

18:00 – 20:00 ч.

Арт работилници

 

25 юли /неделя/ 2021 г.

10:00 – 21:00 ч.

Сладоледеното градче е отворено за любители на ледените изкушения