„Спирането в аварийната лента предвижда три вида санкции – предвижда много висока имуществена глоба от 1000 лева, отнемане на книжката за три месеца, отнемане на контролни точки“. Това каза пред БНР Владимир Тодоров от Асоциацията на пострадалите при катастрофи:
„Това превъзбудено обяснение, че започват да получават глоби, не е така, защото първо ще бъде изпратено съобщение до собственика на автомобила, който се води по регистрационен талон. Той трябва да се яви в Айтос или Карнобат условно казано, ако е от София или през някаква делегация да се яви в София. Там трябва да даде обяснение кой е шофирал към момента на засичане на нарушението, попълва се една декларация и ако е посочено друго лице, то съответно да бъде извикано, за да му бъдат наложени съответните санкции, така че тази процедура няма да е толкова бърза и ефективна“.
„Според мен трябва да отпаднат като санкция отнемането на точките на свидетелство, да остане само имуществената санкция – глоба, за да може нещата да се случват по-бързо, защото много често в тези случаи собственикът на автомобила, който реално е управлявал, ще посочи някой свой възрастен роднина, който има шофьорска книжка и по този начин той ще бъде санкциониран, който примерно от пет години вече не управлява автомобил“, добави в интервю за предаването „Преди всички“ по програма „Хоризонт“ Тодоров.