close
България

Трима са в болница след катастрофа край Поморие

lineika-3

На 01.03.т.г. около 08.10 ч. на 2 км. от Поморие в посока Ахелой, настъпва ПТП между : л.а. «Ситроен С 1», с бургаска регистрация, управляван от 47- годишния Г.И. от Бургас и л.а. «Сеат Ибиза», с бургаска регистрация, управляван от 62- годишния Д.Г. от Бургас.

От ПТП пострадали : водачът на л.а. «Сеат» – Д.Г. / получил контузия на гръдния кош, настанен за лечение в УМБАЛ – Бургас, без опасност за живота/, както и пътниците от двата автомобила – Ж.С., 50- годишна / получила сътресение на мозъка, настанена за лечение в УМБАЛ – Бургас, без опасност за живота/ и С.М., 47- годишен / получил фрактура на десния таз, настанен за лечение в УМБАЛ – Бургас, без опасност за живота/.

Водачът на л.а. «Ситроен» е тестван за употреба на алкохол, като дрегера отчел – 0.63 промила / взета му е кръв за химичен анализ/.

Причините за пътния инцидент са в процес на изясняване.