Нито едно престъпление в новозагорско по време на съвместна операция на полиция и жандармерия. Акцията е с цел противодействие на престъпността, опазване на обществения ред и пътна безопасност. На 18 април седем екипа от служители на РУ-Нова Загора и Зонално жандармерийско управление-Бургас са извършили контрол и обходи в селата Асеновец, Караново, Кортен, Баня, Съдиево, Коньово, Каменово, Научене, Съдийско поле, Ценино, Стоил войвода, Събрано, Езеро, Богданово, Любенова махала, Радево, Пет могили, Млекарево, Еленово и Радецки.
По време на операция няма регистрирани престъпления. Около 17,13 часа в село Ценино е установен водач на МПС с алкохол 2,10 промила. Служители на жандармерията спират за проверка лек автомобил „Опел Вектра“, управляван от 39-годишния А.К. от село Съдийско поле. При проверката за употреба на алкохол той е показал положителна проба 2,10 промила. По случая е образувано бързо производство.
В село Караново полицейските служители са иззели около 1 килограм ситно нарязан тютюн, без акцизен бандерол. Извършено е наблюдение на самотно живеещи хора. Осъществен е контрол на лица, склонни към извършване на противоправни деяния.
В хода на операцията са проверени 100 превозни средства и 172 лица. Констатирани са 44 нарушения на ЗДвП и ЗБЛД. На нарушителите са съставени актове и фишове.
Пътна полиция в Нова Загора с операция по установяване и санкциониране на нарушения, свързани с нерегламентирани таксиметрови превози на пътници. Акцията е проведена на 18 април за времето от 09,00 до 19,00 часа на територията та град Нова Загора. Проверени са 52 лица и 48 моторни превозни средства, от които 15 таксиметрови. Констатирани са 18 нарушения на Закона за движение по пътищата. Съставени са актове и фишове. Не са констатирани случаи на нерегламентиран превоз на пътници.
Широкообхватен контрол за установяване на водачи, употребили алкохол, упойващи вещества, неправоспособни и използване на обезопасителни колани от водачи и пътници, е проведен от служители на Пътна полиция в град Нова Загора. за времето от 09,30 до 11,30 часа са проверени 52 автомобила и 58 лица. Установени са 11 нарушения за ЗДвП, връчени са електронни фишове. Установените нарушения са предимно за скорост и нередовни документи.