close
България

Тържествен ритуал по полагане на военна клетва в Център за подготовка на специалисти-Сливен

1

Днес, в Център за подготовка на специалисти се състоя тържествен ритуал по полагане на военна клетва. Новоназначените войници са 12. Четирима от тях са служили и преди в Българската армия и имат положена военна клетва. Останалите осем за първи път произнесоха думите „Заклех се!”.

В словото си командирът на формированието полковник Любомир Вачев изтъкна значението и голямата стойност на клетвата, нейния дълбок и заветен смисъл. „И днес Българската армия е на своя пост” подчерта полковник Вачев и приветства новото попълнение, което вече е част от бранителите на Родината.

Гости на събитието бяха заместник-областният управител на Област Сливен г-н Камен Костов, директорът на ТД на ДАНС-Сливен г-н Николай Чиликов, представител на Регионална служба Военна полиция в Сливен близки и роднини на новоназначените.