В аптеката:
– Едни успокоителни, моля!
– На капки или на хапчета?
– Не ме вбесявайте, госпожо…
– Скъпи, боли ме върха на езика, ще погледнеш ли?
Без да откъсва поглед от екрана на компютъра, мъжът:
– Спокойно, всичко е нормално… раздвоява се!
Клиент към касиерката в супера:
– Прощавайте, не ми върнахте рестото!
Касиерката:
– Простено да Ви е…
Събират се трима пенсионери да се видят, да си поговорят и сядат в кварталното барче
– Какво искате за пиене? Днес аз черпя! – казва бай Киро.
– Едно чайче, с лимонче, ако може.Ама си запиши да не забравиш!- бъзика го дедо Пешо.
– Кой, аз ли бе? Знайш ли колко Гинко билоба съм изпил?
Пита другия:
– Ти какво ще пиеш?
– Кафенце, ама с много захар.
Тръгва бай Киро към касата и непрекъснато си повтаря: чайче, кафенце, чайче … Идва неговият ред. Касиерката пита:
– Какво ще обичате?
– Ааа.. три големи ракии!
Връща се към масата и носи ракиите, а другите двама се споглеждат клатят глави и мърморят:
– Ей, помни мискининът му, помниии! Трябва и ние да пием от това- как го каза – Виагра ли беше…
– А бе, не ти ли се струва, че правителството ни мисли за идиоти?
– Даже нещо повече! Май са прави!
Доктор и инженер обичали едно и също момиче. Лекарят и давал роза всеки ден, а инженерът давал на момичето ябълка. Момичето се объркало и попитало инженера:
– Има смисъл да даваш роза в любовта, защо даваш ябълка?
Инженерът отговори:
– Защото „Една ябълка на ден държи доктора далеч“.
Само българите при покупка на лекарства не питат за страничните ефекти, а дали с тях може да се пие алкохол…
Семейна двойка лежи на плажа и дреме под слънцето. Внезапно мъжът пита жена си:
– Скъпа, имаш ли представа как се нарича едно същество с 32 крака, дълги мустачки, червени очи, продълговато тяло с дълги кафяви власинки и жило на края?
– Уф, откъде да знам! Нали знаеш, че мразя да ме занимаваш със загадки?!
– Ок. няма да го махам от гърба ти…
Погребално шествие по горски склон към близките гробища! Изведнъж ковчегът се накланя и трупът се затъркалял надолу по склона. Ловец, чакащ в засада чул, че нещо шумоли в храстите, вдигнал пушката и гръмнал два пъти. Отишъл да види какво е застрелял, уплашил се, замъкнал трупа до близкия язовир и го метал във водата. Наблизо двама бракониери гърмяли риба с бомбички. След поредния взрив нещо тупнало на брега. Двамата побелели от страх, като видели трупа. Изчакали да мръкне и захвърлили мъртвеца на пътя. След 3 мин. с висока скорост джип го удря и спира. Шофьорът се оказал свестен, качил трупа и го откарал в най-близката болница.
Веднага го вкарали в операционната. След 14 часа излиза докторът, изтощен до крайност, потен и казва на чакащия шофьор:
– Уффф… ще живее… ама ще куца до края на живота си…!
Днес шефа има рожден ден. За да му спестим пари за почерпка, целия колектив дойдохме на работа, вече пияни!