close
Спорт

„Лудогорец“ с тежка загуба в младежката Шампионска лига

ludogorec mladeji

Юношеската формация на Лудогорец (до 19 г) загуби тежко от „Пари Сен Жермен“ с 1:8 в мач от младежката Шампионска лига.

Срещата се игра на стадион „Георги Аспарухов“, а французите решиха всичко в мача още преди почивката, когато вече водеха с 4:1.

С хеттрик за ПСЖ се отчете 16-годишният Тимъти Уеа, син на легендарния нападател и носител на Златната топка за 1995 година Джордж Уеа.

По две попадения отбелязаха Самуел Есенде и Кристофър Нкунку, а веднъж се разписа Муса Диаби. Почетният гол за Лудогорец вкара Денислав Александров, който се разписа в 38-а минута от фаул.

Есенде откри резултата в 9-а минута, а в 29-а Тимъти Уеа покачи на 2:0.

В 32-а минута Есенде вкара втория си гол в мача за 3:0. В 38-ата младите „орли“ намалиха до 1:3, но веднага след това Нкунку върна аванса на гостите от три гола, реализирайки за 4:1.

Три минути след почивката синът на Уеа вкара втория си гол в мача и направи 5:1 за ПСЖ.

В 71-а минута „Лудогорец“ остана с човек по-малко след втори жълт и червен картон за Ерол Дост.

В 78-а минута Преслав Петров извърши фаул в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която Нкунку превърна в гол.

В последните минути на мача парижани оформиха крайното 8:1. Най-напред Уеа подпечата своя хеттрик, след което се разписа и Муса Диаби. /bTV