close
Спорт

Орхан Авджиолу поведе в рали „Сливен“ 2017 пред многохилядната публика

orhan

Пилотът на TOKSPORT WRT Орхан Авджиолу поведе в рали „Сливен“ 2017 след първия супер-специален етап, който се проведе по улиците на града. Той изпревари с 3.1 секунди Дан Гъртофан (Skoda Fabia R5), а третото място остана за Пламен Стайков (Mitsubishi Lancer Evo IX), който бе с 8.1 секунди по-бавен от турския състезател. Най-добро време от българските екипажи записа Григор Григоров (Peugeot 208 R2). Многохилядна публика наблюдава атрактивната отсечка.
В клас RC 4 битката започна още от първата отсечка – на едва 3.1 секунди след Григоров завърши лидерът в националния рали шампионат Тихомир Стратиев (Peugeot 208 R2). Основния конкурент на Стратиев Мирослав Ангелов (Peugeot 208 R2) изостана едва с три десети. Друг от лидерите в класа Даниел Попов (Peugeot 208 R2) допусна грешка при влизането в кръговото движение на гарата и изостана с малко над 10 секунди от Григоров.

Няколко екипажа имаха сериозни проблеми с техниката и записаха слаби времена в първата отсечка. Екипажът на Мегапорт Емил Денев / Богомил Ненов (Renault Clio Sport) получи проблем с подаването на газта и записа последно време от всички финиширали екипажи.

Двама от фаворитите в клас RC 3 също имаха, своите проблеми – заяла ръчна спирачка отпрати Станислав Владимиров (Opel Astra GSi) на 23-то място в общото класиране и на четвърто в класа. Местния пилот Дилян Станков получи технически проблеми и не завърши пълната дължина на етапа и прибирайки колата в сервизния парк. /rallysliven.com